Wagi wiszące | mikrowagi.pl

Nie wszystkie produkty można zważyć przy pomocy klasycznej wagi. Do ciężkich towarów o sporych garbatych konieczne jest zastosowanie wagi wiszącej. Te urządzenia, w przeciwieństwie do tradycyjnych wag, mają strukturę podnośnika. Wyposażone są w specjalny hak, na którym zawiesza się ładunki, które mają zostać zważone. Wagi wiszące dostępne są w różnych wariantach, dlatego z łatwością można dobrać model dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Urządzenia te różnią się między sobą materiałami wykonania, nośnością i designem.
Wagi wiszące

Zastosowania wag wiszących

Wagi wiszące mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są m.in. w logistyce do ważenia towarów przed ich wysyłką oraz na lotniskach do sprawdzania wagi bagażów. Używane są również w budownictwie do pomiaru masy materiałów, a także w przemyśle. Wagi wiszące często można spotkać również na łodziach i kutrach rybackich, gdzie stosowane są przede wszystkim do ważenia ryb. Urządzenia te wykorzystuje się także na targowiskach, bazarach, w punktach skupu surowców wtórnych oraz w sadach. Niektórzy kupują wagi wiszące również do użytku indywidualnego.

Wagi wiszące - czym się cechują?

Waga wisząca stanowi specjalistyczny rodzaj wagi wyposażony w hak, do którego przyczepia się ważony towar. Urządzenia wiszące można łatwo transportować i przenosić, dlatego pozwalają na wykonywanie pomiarów w różnych miejscach. Wyróżniają się wysoką precyzją i umożliwiają szybkie ważenie ładunków. Projektowane są w taki sposób, aby cechowały się wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wagi wiszące charakteryzują się wyjątkową solidnością i wytrzymałością.

Gdzie kupić wagę wiszącą?

Wysokiej jakości wagi wiszące można kupić w sklepie Mikrowagi. Firma ta dostarcza urządzenia wiszące w wielu wariantach. Sprzedaje m.in. wagi pozwalające na wykonywanie pomiarów nawet do 500 kg, które doskonale sprawdzają się w przypadku bardzo ciężkich towarów. Mikrowagi oferuje produkty idealne do użytku indywidualnego, a także te dedykowane do stosowania w zakładach przemysłowych, firmach logistycznych czy w przedsiębiorstwach budowlanych. Dostarczane przez nią wagi wiszące dostępne są w konkurencyjnych cenach. Sprawdź sam!